V dnešní době se ocitá každý měsíc mnoho studentů v problematické situaci, kdy jim dochází peníze ať už na bydlení anebo na jiné aktivity při studiu vysoké nebo střední školy. V minulosti byla tato situace opravdu těžko řešitelná, ale dnes už jsou dostupné mnohé studentské půjčky, které právě studentům zajistí peníze na jejich věci.

Hlavní studentské půjčky nabízí samozřejmě banky. V nabídce má úvěr určený studentům například banka Česká spořitelna, která má v Česku velmi mnoho poboček a tak si můžete vyřídit půjčku pro studenty někde blízko na pobočce.

Vyřízení je už dneska ale dostupná také online. Stačí navštívit webové stránky této bankovní instituce a vybrat si studentský úvěr. U banky je ovšem většinou potřeba vyřizovat ještě nějaké formality přímo na pobočce, takže se osobní schůzce nevyhnete.

Půjčka i bez dokládání příjmů?

Jestliže nejste na brigádě nebo v práci, pak budete mít pravděpodobně jako student problém s doložením příjmu.

Naštěstí ne všude je potřeba potvrzení o příjmech mít. Kromě bankovních institucí totiž existují také nebankovní společnosti, u kterých si můžou studenti půjčit sice peněz trochu studentska-pujckaméně, ale o to snadněji a rychleji.

Příkladem je studentský úvěr od Perfect Money, o kterém nedávno vyšel články na finančním webu PujckyPenez.net. Právě zde jste se mohli dozvědět, že vám poprvé půjčí až 3000 kč bez prověřování bonity a navíc získáte půjčku zdarma.

Tato půjčka pro studenty je nabízena maximálně do 5000 Kč. Jde o krátkodobý úvěr a nehodí se tak na využití financování studia, ale spíše jen krátkodobých problémů jako je chybějícíh pár tisíc na zaplacení pronájmu.

  • U Perfect Money půjčují peníze na pár týdnů, splatnost je zde volitelná. Pokud si ale zvolíte nejdelší splatnost, dostanete nejvyšší úrok a ten je 24 %.

Výhodou této studentské půjčky je to, že zde neplatíte žádné poplatky, ani 1 Kč předem. Celý úvěr si sjednáte po internetu. Stačí jenom vyplnit internetovou žádost na jejich stránkách a finanční prostředky mohou být do 24 hodin na vašem účtě.