Nebankovní sektor je stále rizikovým místem, kde si mohou lidé půjčovat peníze. Díky práci bezpečnostních orgánů už zde sice tolik podvodných a rizikových nabídek není, ale stále můžete narazit na podvodné půjčky.

Kde si půjčit bez rizika?Právě proto je dobré si půjčovat u ověřených nebankovních společností, kde není riziko podvodu nebo třeba falešného poplatku předem.

Solidní firmy najdete ve větších městech, kde si můžete vyřídit úvěr na pobočce.

Zvláštní pobočky má ale třeba Tesco, protože u nich si můžete vyřídit hotovostní i bezhotovostní půjčky přímo v supermarketu.

Tesco půjčka je ale dostupná samozřejmě podobně jako mnoho dalších nebankovních úvěrů přímo na internetu.

Onlain půjčky bez rizika

Právě na internetu narazíte na mnoho nabídek nebankovních půjček a úvěrů. Můžete zde získat peníze jen krátkodobě, třeba na čtrnáct dní, ale můžete si zde taky vyřídit bankovní nebo nebankovní hypoteční úvěr, kterým zajistíte financování výstavby nového bydlení.

Kromě toho jsou dostupné také specializované úvěry, jako třeba půjčka na auto nebo spotřebitelské úvěry, které jsou určeny pro ty, kteří rádi nakupují na splátky.

Mezi známé nebankovní společnosti, u kterých si lidé často půjčují peníze patří třeba i firma Acema Credit. Právě ta je často považovaná za firmu, která nabízí úvěry na hranici. Mnoho klientů si totiž v recenzích stěžuje na to, že Acema Credit půjčuje klientům proto, aby mohla získat jejich nemovitost, kterou totiž musejí dát zákazníci často do zástavy.

Půjčky Provident

Mezi prověřené firmy patří ale například Provident Financial. I když to není firma s nejlepším jménem, opravdu půjčují bez rizika a to až do výše 80 000 Kč. Pokud u nich splácíte dluhy a pohledávky bez problémů, pak je vše bezpečné.

Bohužel tyto velké nebankovní společnosti půjčují peníze až po náhlednutí do registrů dlužníků. Neprověřují se sice všechny registry, ale jestliže máte zápis třeba u SOLUS, může to být problém.

Řešením pak ale můžou být krátkodobé okamžité půjčky do 10 000 Kč, se splatností na pár týdnů, u kterých se bonita klienta tolik neprověřuje a zároveň jde o jisté úvěry, kde riziko podvodu nehrozí.